Главная » 2013 » Մայիսի » 13 » Ողբերգական վրաերթ Գյումրի քաղաքի Տաշիր-Պիցայի դիմաց
Ողբերգական վրաերթ Գյումրի քաղաքի Տաշիր-Պիցայի դիմաց
Այսօր՝ մայիսի 12-ին, ողբերգական վրաերթ է տեղի ունեցել Շիրակի մարզում: Ժամը 22:00-ի սահմաններում, Արմեն Նահապետյանը, վարելով «Գազել» մակնիշի 34 ՕՏ 055 համարանիշի թիվ 25 երթուղին սպասարկող ավտոմեքենան, Գյումրի քաղաքի Սայաթ-Նովա փողոցում՝ Տաշիր-Պիցայի դիմաց, վրաերթի է ենթարկել մի կնոջ և մի տղայի: Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վրաերթի ենթարկվածները մայր ու որդի են: Մայրը տեղում մահացել է, իսկ տղան ծայրահեղ ծանր վիճակում տեղափոխվել է Գյումրիի հիվանդանոց:
Այս պահին վրաերթի վայր են ժամանել Ոստիկանության Գյումրիի բաժնի օպերատիվ խումբը՝ Գյումրի ոստիկանապետ Սարգիս Մարտիրոսյանի գլխավորությամբ: Ժամանում են նաև ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության Շիրակի մարզի քննչական բաժնի քննիչները: Տեղում աշխատում են նաև ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 2-րդ վաշտի 2-րդ դասակի աշխատակիցները՝ դասակի հրամանատար Մառլեն Սարգսյանի գլխավորությամբ: Ոստիկանությունը այս պահին ձեռնարկում է օպերատիվ քննչական գործողություններ, պարզելու, վրաերթի հետևանքով մահացած կնոջ և վիրավորի ինքնությունը:
23:26 Քիչ առաջ ֆոտոլրագրողը հայտնեց, որ պարզվել է մահացածը Գյումրի քաղաքի ֆուրմանով 4-րդ նրբանցքի բնակչուհի 73 ամյա Ռիմա Մկրտչյան էր, իսկ վիրավորը նրա որդին՝ 39 ամյա, նույն հասցեի բնակիչ Գագիկ Մկրտչյանը: